Projekt urlop. Poradnik dla managerów, jak nie zwariować z powodu wakacji - newsletter Lighthouse C.A.R.E.S

Projekt urlop. Poradnik dla managerów, jak nie zwariować z powodu wakacji

23/07/2020 | Lighthouse

Jak przygotować się do udanego urlopu? O co zadbać w pracy przed naszym wyjazdem? Jak odpoczywać w pełni? I jak w końcu wrócić z urlopu z energią, tak by pierwszy dzień pracy nie wywoływał w nas niepokoju? Wszystkiego dowiecie się z naszego poradnika.

Sezon urlopowy w pełni, tymczasem niektórzy z nas, z różnych powodów, zastanawiają się, czy na pewno brać w tym roku urlop. Jednak wakacje mają zbawienny wpływ na nasz organizm i psychikę. Jeśli ten argument Was nie przekonuje, to może po prostu trzeba potraktować urlop, jako jedno z zadań służbowych.

Jak przygotować dobry grunt do swojego urlopu?

  1. Planuj wakacje z wyprzedzeniem i bierz pod uwagę grafik urlopowy całego zespołu – kalendarz wypełniony zespołowo sprzyja efektywności. Jeśli wiadomo, kiedy kogo nie ma, łatwo organizować pracę i płynne przejmowanie projektów.
  2. Wyznacz cele i harmonogramy na czas urlopu – z odpowiednim wyprzedzeniem zrób plan aktywności niezbędnych do sukcesu projektów, w których uczestniczysz. Ustal z zespołem, kto będzie za co odpowiedzialny podczas Twojej nieobecności i czego konkretnego oczekujesz. Spisz klarowny status projektu tuż przed wyjazdem.
  3. Zrób listę tematów do aktualizacji po powrocie – niech Twój zespół wie z czego będzie rozliczony.
  4. Przewiduj problemy – zostawiając projekty w cudzych rękach, uprzedź osoby odpowiedzialne o ewentualnych zagrożeniach, specjalnych okolicznościach lub sposobach na rozwiązanie problemów. Nie zapomnij o liście kluczowych kontaktów.
  5. Wyznacz zastępstwo – wyznacz jedną osobę, która będzie koordynować działania w Twoim imieniu. Ta osoba przejmuje obowiązki i decyzje.
  6. Osobiście poinformuj klientów o zbliżającej się nieobecności – dasz dowód szacunku i troski. Zapytaj, czy jest coś, co możesz zrobić przed wyjazdem, przedstaw swoich zastępców. Jeśli wiesz, że z powodu Twojej nieobecności coś ulegnie opóźnieniu, ustal to i przedstaw nowy harmonogram.
  7. Ustaw autoresponder 😊

Więcej dowiesz się z naszego poradnika Projekt urlop. Poradnik dla managerów, jak nie zwariować z powodu wakacji.

Projekt urlop. Poradnik dla managerów, jak nie zwariować z powodu wakacji.

Pobierz poradnik