Poradnik: Biznesowy savoir vivre w nowej rzeczywistości. O co zadbać na spotkaniach stacjonarnych?

Poradnik: Biznesowy savoir vivre w nowej rzeczywistości. O co zadbać na spotkaniach stacjonarnych?

19/06/2020 | Lighthouse

Wracając do normalności, wracamy także powoli do spotkań twarzą w twarz. Jednak zasady bezpieczeństwa, które wdrażają poszczególne firmy, jak zachowanie bezpiecznej odległości, noszenie maseczek, dezynfekcja rąk, powodują, że spotkania, które znaliśmy przed pandemią teraz wyglądają zupełnie inaczej.

W zakłopotanie wprowadzają nas sytuacje, o których wcześniej idąc na spotkanie nie myśleliśmy. Zastanawiamy się choćby czy podać rękę, czy nie, czy być na spotkaniu w maseczce, czy ją zdjąć, wreszcie o co w ogóle zadbać idąc na spotkanie, czy organizując je u siebie, aby jego uczestnicy czuli się bezpiecznie i komfortowo.

O czym warto pamiętać idąc na spotkanie zewnętrzne?

  • Bądź wcześniej. Większość firm ma swoje procedury przed wejściem do biura. Możesz na przykład zostać poproszony o wypełnienie ankiety o stanie zdrowia. Warto zatem założyć kilka dodatkowych minut.
  • Przed spotkaniem zapytaj klienta mailowo lub telefonicznie, jak wyglądają procedury bezpieczeństwa w biurze, o co powinieneś zadbać, jak się przygotować.
  • Weź swoją maseczkę na spotkanie. W większości firm przed wejściem do biura zostaniesz poproszony o zdezynfekowanie rąk i nałożenie maseczki. Część firm udostępnia maseczki dla gości, warto jednak mieć swoją.
  • Zaproszony do sali konferencyjnej, zapytaj, które miejsca możesz zająć, czy są jakieś wytyczne, jeśli miejsca nie będą specjalnie oznaczone. Jeśli miejsca są oznaczone, wybierz te, które wskaże Ci organizator spotkania.
  • Dobrze jest na początku spotkania ustalić główne zasady organizacyjne dotyczące przebiegu spotkania, zapytać, czy prowadzimy spotkanie w maseczce, czy możemy zdjąć maseczki zachowując bezpieczny dystans.

Poradnik: Biznesowy savoir vivre w nowej rzeczywistości

Pobierz raport